تبلیغات
۞ بر و بچه های مکانیک83 ۞ - پوشش جدید اینسرتهای قابل تعویض برای تراشکاری فولاد
 

به وبلاگ   مکانیک 83   خوش اومدین .          مارو از نظراتتون بی بهره نذارین.           بازم به ما سر بزنین .          با تشکر                           مجید یعقوبی                 مجید کلاهچیان                   حمید چاوشان                    مهرداد برازنده                  علی معاون                 افشین هوشیار


۞ بر و بچه های مکانیک83 ۞


پوشش جدید اینسرتهای قابل تعویض برای تراشکاری فولاد
چهارشنبه 8 تیر 1384

 

WALTER Titex، سری جدیدی از پوششهای CVD برای اینسرتهای قابل تعویض برای تراشکاری فولاد ارائه کرده است. این پوشش در مقابل فرسایش سطح آزاد، فرسایش گودالی سطح براده و ترکهای حرارتی مقاوم است.
Tiger.tec Steel دارای سطح براده خاکستری و سطح آزاد طلایی رنگ با پوشش TiN برای شناسایی نوع فرسایش است. این اینسرت برای ماشین کاری فولادهای غیر آلیاژی، فولادهای کم آلیاژ و فولادهای پر آلیاژ و فولادهای ضد زنگ فریتی/مارتنزیتی مناسب می باشد.
علاوه بر فرسایش سطح آزاد، فرسایش گودالی سطح براده، عمر اینسرتهای قابل تعویض را حین تراشکاری فولاد کاهش می دهد. این فرسایش بدلیل دمای است که هنگام براده برداری ایجاد می شود. به خاطر پروسه نفوذ بین سطح براده و براده پیوسته، از ماده ابزار به شکل یک حفره بار برداری می شود.از ترکیب این فرسایش با فرسایش سطح آزاد، یک برامدگی بین حفره ولبه ابزار شکل می گیرد، که سرانجام باعث شکست اینسرت می شود. تغییر شکل پلاستیکی اینسرت نیز به خاطر دمای بالا ایجاد می گردد.
برای این اینسرتها، ساختار معمول از لایه های نیترید کربن تیتانیوم (TiCN) و اکسید آلومینیوم (Al2O3) به طور کامل موردتجدید نظر قرار گرفت. در طرح جدید دو لایه آلیاژی سخت همچنان به عنوان پایه هستند، اما ساختار متفاوت است. هنگامی که لایه اکسید آلومینیوم با لایه دیگری از TiCN پوشانده شد، مقاوت به سایش بطور قابل توجهی افزایش یافت. در این حالت اینسرت ترکیب شده است از سه لایه TiCN + Al2O3 + TiCN. لایه بین TiCN و Al2O3 چسبندگی پوششی بسیار عالی ایجاد می کند.
Tiger.tec Steel در سه گرید آماده شده است: WPP10، WPP20 و WPP30. این سه گرید گستره کاملی از قطعه کارها از انواع فولاد از فولادهای ساختمانی بدون آلیاژ تا فولادهای کم آلیاژ سختی سطحی شده، تا فولادهای پر آلیاژ کوئنچ-تمپر شده با مقاوت بالا در حد 1300N/mm2 را پوشش می دهد.
WPP20 گریدی عمومی است، در حالیکه WPP10 برای سرعتهای برشی بالا و شرایط ماشین کاری مطلوب مناسب است. WPP30 برای شرایط برشی دشوار و برشهای منقطع مناسب می باشد.


 
نوشته شده توسط مجید ک در چهارشنبه 8 تیر 1384 و ساعت 06:06 ق.ظ
Desined By Mohamad + Alireza