تبلیغات
۞ بر و بچه های مکانیک83 ۞ - یافته های جدید در مورد مغز انیشتین!!!!
 

به وبلاگ   مکانیک 83   خوش اومدین .          مارو از نظراتتون بی بهره نذارین.           بازم به ما سر بزنین .          با تشکر                           مجید یعقوبی                 مجید کلاهچیان                   حمید چاوشان                    مهرداد برازنده                  علی معاون                 افشین هوشیار


۞ بر و بچه های مکانیک83 ۞


یافته های جدید در مورد مغز انیشتین!!!!
چهارشنبه 8 تیر 1384

 

آیا می دانید که چرا مغز انیشتین اینقدر خوب کار می کرده و امروزه کمتر کسی چنین توا نایی

ذهنی داره؟خوب حتما علاوه بر تلاش وپشتکار بالا دلیل دیگری هم داشته!!!!!! پس برای دانستن این دلیل خواندن مطلب زیر خالی از لطف نیست.

 

ماریون دایاموند یکی از دانشمندانی است که بر روی مغز انسان کار می کند و در یک کار گروهی به مطالعه بر روی مغز انیشتین پرداخته اند.

بنا به گفته آنها در مورد مغز انیشتین با مغز سایر انسانها:

 

آمار از مغز انیشتن همچنان مجهول باقی ماند تا در سال 1985 «ماریون دایاموند» كشف كرد

 كه سلول‌های مغز این فیزیكدان دارای سلول‌های فعال بیشتری بوده و سلول‌های عصبی بهتر

 از یازده مغز دیگر پرورش می‌داده است. این سلول‌های غیرمعمول مغزی در محلی قرار داشتند كه با مهارت‌های ریاضیاتی و یادگیری زبان مرتبط بوده است.
ویتلسون كه به همراه وی از سال 1995 بر مغز انیشتن تحقیق كرده‌اند، می‌گویند: این مسئله نشان می‌دهد كه اندازه مغز در مردان نمی‌تواند فاكتور اساسی در میزان هوش آنان باشد.

آنان بخش‌‌های مختلف مغز انیشتن را با مغزهای موجود در مجموعه خود تطبیق داده و كشف كردند كه یك قسمت از مغز انیشتن كه مرتبط با استدلالات ریاضی است، 15 درصد پهن‌تر از دیگر مغزهای معمولی است. همچنین كشف كردند كه این بخش مغز، فاقد شكافی است كه در سایر مغزها موجود است. معمولا مغز همه انسان‌ها، دو قسمت كاملا جداگانه دارد، حال آن‌كه مغز انیشتن به نظر یك شبكه می‌رسد كه سیناپس‌های این قسمت بسیار متراكم بوده‌اند.

مغز انشتین


وی می‌گوید: شاید این امر یكی از مهم‌ترین دلایل برجستگی هوشی وی بوده است. به هر حال از هر یك میلیارد نفر، یك نفر چنین مغزی دارد.
بر پایه تحقیقات آنان، تفاوت در اندازه قسمتی مخصوص از مغز باعث تغییر در تست هوش است، اما تنها در زنان و حافظه نیز بسته به میزان تراكم نرون‌هاست، اما تنها در مردها. با افزایش سن، حجم مغز نیز افزایش پیدا می‌كند اما تنها در مردان و به ندرت این امر در زنان دیده می‌شود.

 
نوشته شده توسط مجید در چهارشنبه 8 تیر 1384 و ساعت 06:06 ق.ظ
Desined By Mohamad + Alireza