تبلیغات
۞ بر و بچه های مکانیک83 ۞ - سال 2004 و برترین دانشمندان ایرانی خارج از كشور
 

به وبلاگ   مکانیک 83   خوش اومدین .          مارو از نظراتتون بی بهره نذارین.           بازم به ما سر بزنین .          با تشکر                           مجید یعقوبی                 مجید کلاهچیان                   حمید چاوشان                    مهرداد برازنده                  علی معاون                 افشین هوشیار


۞ بر و بچه های مکانیک83 ۞


سال 2004 و برترین دانشمندان ایرانی خارج از كشور
جمعه 21 مرداد 1384
1 - بی شك در صدر این دانشمندان باید از دانشمند ایرانی تبار فیروز نادری نام برد. دكتر نادری كه 25 سال است در ناسا كار می كند، رئیس پروژه اكتشاف آثار حیات در مریخ بود كه برنامه موفق سفر كاوشگران مریخ زیر رهبری او، توجه جهانی را به خود جلب كرد. دكتر نادری اخیرا به علت موفقیت چشمگیرش در این پروژه، به مقام مدیریت اكتشافات در سراسر كهكشان ارتقا یافت.

2 - در همین عرصه باید از دكتر آزاده تبازاده نام برد كه تحقیقات مهمی در زمینه ارتباط ابرها و آلاینده ها در جو زمین داشته است. به همین علت، ضمیمه علم و تكنولوژی مجله تایم، در ماه ژانویه گذشته، تصویر او را روی جلد خود به چاپ رساند و مقاله ای در تجلیل از فعالیت علمی این داشمند 39 ساله ایرانی منتشر كرد.

3 - از جمله دیگر ایرانیان موفق در خارج از كشور، دكتر شهریار افشار استاد فیزیك دانشگاه روان در ایالت نیوجرسی آمریكا بود كه مدل آزمایشی جدیدی برای اصل تكمیلی بُهر ساخته و در این زمینه مجله نیوساینتیست، در تابستان گذشته، مقاله ای در تجلیل از او به چاپ رساند.

4 - از دیگر موفقیت های علمی ایرانی ها در خارج از كشور، باید از كاشف گیرنده سلولی ویروس سارز یعنی دكتر مایكل فرزان استادیار دانشگاه هارواد نام برد. مقاله او در مجله علمی نیچر Nature به چاپ رسید و توجه زیادی را در محافل علمی به خود جلب كرد.

5 - دكتر فرزین فرزانه رئیس دانشكده پزشكی مولكولی كالج كینگ لندن، در این سال راهبرد جدیدی برای تهیه واكسن سرطان خون تدوین كرد كه در مجله درمان مولكولی به چاپ رسید.

6 - یك دانشمند جوان ایرانی صبا ولدخان در سال گذشته جایزه انجمن توسعه علم آمریكا را از آن خود كرد. این جایزه به پاس تحقیقات مهم این پژوهشگر دانشگاه كلمبیا در زمینه زیست شناسی مولكولی به وی اعطا شد.

7 - از دیگر دانشمندان موفق در این سال می توان از دكتر رامین شیخ عطار استاد زیست شناسی مولكولی از دانشگاه پنسیلوانیا

8 - دكتر فرح خردمند محقق پزشكی بیماری آسم از كالج پزشكی بیلر در تگزاس .

9 - دكتر عماد تاج خورشید از دانشگاه ایلی نوی اربانا شامپن نام برد.نوشته شده توسط مجید در جمعه 21 مرداد 1384 و ساعت 01:08 ق.ظ
Desined By Mohamad + Alireza